• 0262 645 08 08 Gebze Diş Teli Tedavisi
  • 0216 455 23 32 Ataşehir Diş Teli Tedavisi
  • Online Randevu ONLINE RANDEVU

Diş teli tedavisine başlarken neler yapılmalıdır?

  1. Ana Sayfa
  2. Konular
  3. Diş teli tedavisine başlarken neler yapılmalıdır?
Diş teli tedavisine başlarken neler yapılmalıdır?

Diş teli tedavisine başlarken neler yapılmalıdır?

Ortodonti tedavisi planlanırken belki de en çok karşılaşılan sorulardan biri, neden sağlam dişleri çektiğimiz, ikincisi ise madem diş çekiyorsak o zaman ortodonti tedavisinin ne anlamı olduğudur.

Aslında sorunun cevabı çok açıktır. Çenenizde yer darlığı varsa yani dişleriniz çenenize sığmıyorsa, köpek dişleriniz çıkamayıp yukarıda kalmışsa ve bu sıkışıklık belirli bir miktarın üzerindeyse maalesef genellikle küçük azı dişlerinin çekimi gerekebilir. Peki kaç tane diş çekilecek? Burada da çenelerin kendi içinde değerlendirilmesi gerekir. Biz her zaman tedavi sonunda, simetrik dişler ve düzgün kapanan bir diş dizilimi isteriz.

Üst dişlerinizin ortası güldüğünüzde yüzünüzün ortasında olmalı, mümkünse alt dişlerin ortasıyla çakışmalıdır. Düzgün kapanan, ‘’Sınıf 1’’ diye tanımladığımız çenelerde üst ve alt çenede yer darlığına bağlı çekim yapılacaksa genellikle dört adet küçük azı dişinin çekilmesi gerekir. Bu çekilecek dişler duruma bağlı değişmekle beraber köpek dişlerinin arkasında yer alan dördüncü ya da beşinci dişlerdir.


Konu Hakkında Soru Sor

.