• 0262 645 08 08 Gebze Diş Teli Tedavisi
  • 0216 455 23 32 Ataşehir Diş Teli Tedavisi
  • Online Randevu ONLINE RANDEVU

Diş Teli Tedavisi

  1. Ana Sayfa
  2. Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Tedavisi diş düzensizliklerini ve çenelere ait uyumsuzlukları tedavilerini amaçlayan bir diş hekimliğinin uzmanlık gerektiren bölümüdür.

Diş Teli Tedavisi uzmanı olabilmek için 5 yıllık diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra ayrıca en az 4 yıl daha tam zamanlı uzmanlık eğitimi alınması gerekir. Ancak günümüzde bazı diş hekimleri birkaç günlük sertifika programlarıyla Diş Teli Tedavileri yapmaya çalışmakta ve bunlara bağlı hasta mağduriyetleri yaşanmaktadır.

Diş Teli Tedavisi

Dişlere ve çenelere ait bütün düzensizliklerin ve bunların tedavileri Diş Teli Tedavisi kapsamına girmektedir. Diş Teli Tedavisi uzmanı ideal bir yüz estetiği ve çiğneme sisteminin sağlığını planlarken, kendi dişlerinizle size doğal ve güzel bir gülüş yaratır.

Diş Teli Tedavisi iyi bir planlanma gerektiren bilgi ve tecrübeye dayanan ve sadece uzman hekim tarafından yapılması gereken bir tedavidir.

Diş Teli Tedavisinde yaş sınırı yoktur. Yaşınız ilerlemiş olsa dahi dişleriniz sağlıklıysa her yaşta diş teli tedavisi uygulanabilir.

Diş Teli Tedavisinin temeli dişleri hareket ettirerek düzgün bir diş dizilimi sağlamaktır. Çoğunlukla dişlerin ön yüzeyinden uygulanan diş teli sayesinde dişler düzeltilir. Diş telleri dişlerin ön yüzeyinden metal ya da diş renginde (porselen) olabileceği gibi tamamen gizlenerek dişlerin arka yüzeyinden de (Gizli Diş Teli Tedavisi) uygulanabilir. Bunların yanı sıra aligner sistemleri (invisalign, şeffaf plaklar) ile de uygun vakalarda dişleri düzeltmek mümkündür.

Ortodonti Kliniği

Bazı durumlarda dişleri uyumlu bir şekilde sıralamak tüm sorunları çözmeye yeterli gelmemektedir. Çene iskeletini ilgilendiren sorunlar alt çenenin önde, geride ya da asimetrik olması ortognatik cerrahi yani Diş Teli tedavisiyle beraber gerçekleştirilen çene ameliyatlarıyla düzeltilmektedir.

Sizin ya da yakınlarınızın bunlara benzer problemleriniz varsa yalnızca Diş Teli Tedavisi hizmeti verdiğimiz Ataşehir ve Gebze de bulunan diş teli tedavisi kliniklerimize başvurabilirsiniz .

.